BLACK FRIDAY! 500+ produktů (jízdní kola, oblečení, helmy, obuv atd..) v neopakovatelné slevě právě teď.

Výběr dětského kola


Výběr dětského kola

Při výběru je důležité si ujasnit, jak velké kolo pro děti hledáte. Správná velikost je rozhodující pro plynulou jízdu a dobrou ovladatelnost kola. Dětská kola se dají přibližně rozdělit dle věku dítěte. To však nemusí být přesné. Každé dítko se liší svou výškou. Věk je proto pouze orientační a vypovídá spíše o celkovém vzhledu a výbavě.


První dětské kolo

Výběr prvního dětského kola je možná trochu náročnější, jelikož velikostní rozdíly mezi koly nejsou tak razantní, avšak každý centimetr hraje daleko větší roli. A také je každý malý cyklista jinak zdatný či jinak zkušený. Naprosto deální je situace, kdy se na kolo přechází dítě z odrážedla, následně již umí na kole balancovat a jezdit se naučí mnohem rychleji, zejména na kolech velmi lehkých, jež nabízíme.

Děti nejčastěji začínají na kolech 14" nebo 16". Je správné zvolit ten model, z něhož dítě bude na zem stačit alespoň na půlku chodidla, s lehce přizvedlou patou. Pokud by mělo balancovat těsně na špičkách, je to už hodně individuální, spousta dětí z toho nemá příjemný pocit a poté již na kole jezdit odmítá.

Ideální je tedy situace, když je vnitřní délka nohy stejná jako výška, o jeden dva centimetry méně nevadí, více však nedoporučujeme.

Větší dětská kola

U větších kol, ať již jde o kola 16" či větší, si spíše můžeme dovolit vybrat kolo, kde dítě bude ze sedla stačit jen na špičky podobně jako dospělý člověk. K vnitřní délce nohy tak lze přiměřit ještě délku chodidla a zjistit, že není problém, pokud je sedlo v nejnižší poloze o čtyři, někdy i pět centimetrů. Ale nějaký prostor určitě nechejte, ať to není příliš natěsno.

 

 Dětská Kola 14"
výška dítěte od 95cm, výška sedla od 40cm

                   

Dětská kola 16"
výška dítěte od 100cm, výška sedla od 45cm

 

Dětská kola 20"
výška dítěte od 115cm, výška sedla od 52cm

   

 Dětská kola 24"
výška dítěte od 125cm, výška sedla od 62 cm

 

 

Pokud budete chtít jakékoliv kolo vyzkoušet tak stačí zajít k nám na prodejnu v Českých Budějovicích.:-)