Využijte zvýhodněné ceny na Turbo Levo SL a posledních pár Stumpjumperů...
Výprodej! Efekt lupa
 • 1 z 3
 

Odpružená vidlice RockShox Sid SL Ultimate 3P 100mm

 

Cross Country závodění nebylo nikdy snadné, ale moderní traily a kola vyžadují odpružení, které dokáže víc než jen ušetřit pár gramů.

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 26 999 Kč
Ušetříte 7 000 Kč (–25 %)
19 999 Kč
16 528 Kč bez DPH
Značka Rockshox
Kategorie Vidlice na jízdní kolo
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Cross Country závodění nebylo nikdy snadné, ale moderní traily a kola vyžadují odpružení, které dokáže víc než jen ušetřit pár gramů. SID začalo rozvířit mistrovství světa už v 90. letech a v aktuální generaci opět sahá po XC trůnu. Podporuje je přepracované odpružení DebonAir+, nové tlumicí systémy Charger a optimalizovaný podvozek.

Světlo provedeno správně. Jako jeden z nejlehčích modelů na Trailu pokračuje SID SL v odkazu neuvěřitelně lehkých odpružených vidlic XC, které prokázaly svou světovou třídu v nejtěžších závodech. Bez správného výkonu a odolnosti však nízká hmotnost postrádá smysl. Zatímco podvozek o průměru 32 mm a vnitřní vylepšení jsou věnovány houževnatosti, objemné odpružení DebonAir+ zaujme svou přizpůsobivostí a pružností, což je patrné zejména na horním konci zdvihu. Díky tomu, že kompresní tlumení lze nastavit ve 3 polohách, inovativní tlumení Charger Race Day 2 verze Ultimate pokryje každý centimetr svahu. Kromě úderného „Lock“ a plyšového nastavení „Open“ vyniká efektivní funkce „Pedal“.

Technické detaily odpružené vidlice RockShox SID SL Ultimate 3P

 • Odpružení: DebonAir+
 • Tlumení: Charger Race Day 2 se 3 kompresními polohami (Open, Pedal, Lock)
 • Korunový typ s integrovaným nastavovacím prvkem
 • Sloupek: hliník (Fast Black povrchová úprava), průměr 32 mm (s rovnou vnitřní stěnou)
 • Korunka: hliník (kovaná, dutá), vnější průměr 56 mm
 • Sloupek: hliník, průměr 1 1/8" - 1 1/2" (kuželový)
 • Instalační rozměr: 15 x 110 mm Boost (Maxle Stealth pevná osa)
 • Průměr brzdového kotouče: min. 160 mm / max. 200 mm
 • Šířka pneumatiky: max. 60 mm
 • Průměr pneumatiky: max. 751 mm

Magické číslo. Cross Country je o efektivitě, protože efektivita znamená kontrolu. A větší kontrola zase znamená více možností. Pro ty opatřete tlumiče Charger systémem „3-Position“ (3P), který umožňuje během závodu přepínat mezi nastavením „Open“, „Lock“ a „Pedal“. Rozsáhlé testy, do kterých byl zapojen i XC šampion Nino Schurter, ukázaly, že zejména funkce „Pedal“ nabízí výhody v Cross Country. Zatímco poloha „Lock“ hraje své přednosti při rychlých rozjezdech a sprintech i při delších stoupáních na polních cestách, nastavení „Open“ je určeno pro náročné sjezdy dnešních XC trailů. Funkce „Pedal“ je určena pro terén mezi tím a kombinuje efektivitu s pohodlím, trakcí a ovládáním pro zdolání náročných stoupání nebo rychlých, plynulých singletracků.

Zvedni hlasitost. SID si už udělal jméno jako XC vidlice, která to má ráda trochu drsnější. A s odpružením DebonAir+ je ještě lépe laditelné než kdykoli předtím. Ať už se jedná o těsnější nastavení nebo pohodlnější jízdu, nastavení tlaku přináší znatelný rozdíl v podpoře středního zdvihu. Bez ohledu na nastavení se neztrácí plynulý pocit v horním rozsahu, ani není ohroženo maximální využití zdvihu odpružení. Díky lepší trakci, kontrole a pohodlí je SID nepřekonatelný na jakékoli trati nebo trailu.

Korunovací úspěch. Zatímco lehká korunka vidlice vyrobená z hliníku zajišťuje, že odpružená vidlice zůstane krásně štíhlá, aniž by byla ohrožena přesnost řízení, speciální směs známého Maxima Plush Dynamic Suspension Lube vyvinutá exkluzivně pro aktuální modelovou řadu SID účinně snižuje tření. Vzorec zlaté medaile, vytvořený ve spolupráci s předními odborníky na vysoce výkonné mazání, nejenže udržuje podvozek déle svěží, ale také zajišťuje hladký provoz vnitřních součástí při všech teplotách.

DebonAir+ | Klíčovým požadavkem na zlepšení odpružení byl dodatečný objem vzduchu. Systém DebonAir+ poskytuje o 50 % více negativního objemu a o 16 % pozitivnější objem, přičemž mění charakteristiku pružiny, aby pomohl každému jezdci najít perfektní nastavení pro jeho styl jízdy a aktuální terén. Zatímco snížení tlaku vzduchu o 10 psi prospívá pohodlí, o 10 psi více poskytuje lepší podporu. Počáteční dráha odpružení je také znatelně hladší díky většímu zápornému objemu vzduchu a nové pružině Top-Out. Ocelová pružina se používá místo pryžového nárazníku a poskytuje pohodlí i trakci na začátku komprese.

Maxima Plush Dynamic | Maxima Plush Dynamic Suspension Lube se vyznačuje účinkem snižujícím tření. Mazivo navíc přesvědčí vlastnostmi, které nejen prodlužují životnost vidlice, ale také zlepšují její výkon.

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: